Видове системи - газови уредби
Има четири вида системи за всмукване на гориво за превозни средства с пропан-бутан.
1. LPG конвертори и смесителни системи
Конверторно-миксерните системи са най-старият стил, датиращ от десетилетия и все още широко използвани. Течното гориво се превръща в пара и след това се смесва с въздух, преди да влезе във всмукателния колектор.
2. Впръскване на парна фаза на LPG (VPI)
Системите за инжектиране на пара фаза (VPI) използват система с преобразувател и смесител. Газът излиза от конвертора под налягане и се впръсква във всмукателния колектор. Електрически управляваните инжектори подобряват дозирането на горивото към двигателя, икономията на гориво и мощността и намаляват емисиите. Това е най-популярният тип система за превозни средства с пропан-бутан през последните години.
3. Впръскване на течна фаза на LPG (LPI)
Системите за впръскване на течна фаза (LPI) инжектират течност директно във всмукателния колектор. Това е мястото, където се изпарява, без да се използва конвертор. Системата работи чрез изпомпване на пропан-бутан под високо налягане от резервоара на превозното средство с пропан-бутан към всмукателния колектор на двигателя чрез комплект инжектори за течен пропан-бутан. Инжекторите впръскват течния LPG във всмукателния колектор. Горивото, което се изпарява във всмукателния колектор, се охлажда и увеличава плътността на входящия въздух. Това значително увеличава мощността, подобрява икономията на гориво и има по-ниски емисии в сравнение със системите VPI.
4. Директно впръскване в течна фаза на LPG (LPDI)
Директното впръскване на течна фаза (LPDI) са най-модерните системи. Течният LPG се впръсква директно в горивната камера. LPG мигновено се изпарява, охлаждайки горивно-въздушната смес в горивната камера по време на хода на компресия. Това осигурява допълнителни подобрения на производителността и емисиите. Този охлаждащ ефект увеличава плътността на сместа въздух-гориво. Така мощността и въртящият момент се поддържат с по-малко емисии на CO2. Ефектът е като междинно охлаждане при автомобили с турбокомпресор. Електронен контролен блок (ECU) управлява различните компоненти на системата за впръскване на течност, включително инжекторите. Сигналът за впръскване на LPG оптимизира потока и времето за впръскване на LPG. ECU е калибриран за конкретния автомобил и двигател.
Ние произвеждаме пълна гама електронни устройства за преобразуване на двигатели с вътрешно горене от бензин в LPG / CNG.
Нашите продукти са изцяло проектирани и произведени в Италия и представляват върховите постижения в областта на електрониката за преобразувателни системи. Нашите иновативни технологични решения произхождат от постоянна научно-изследователска дейност чрез новаторско оборудване
Ние предоставяме нашето качество чрез няколко теста за съответствие и валидиране, базирани на най-високите международни автомобилни стандарти. По тази причина качеството на AEB означава пълна надеждност във времето.
A.E.B. S.p.A.
via dell’Industria 20 | 42025 Cavriago (RE) | Italy
ph. +39 0522 494401 | fax. +39 0522 494410
info@aeb.it | www.aeb.it
-
10-08-2023
Какво представлява филтърът за газова фаза?
Филтърът за газова фаза в газовите инжекционни системи е устройство, което има за цел да почисти газовата фаза на горивото, преди то да бъде подадено към двигателя. Този филтър играе важна роля в оптималното функциониране на газовата инжекционна система и в поддържането на дълготрайността на двигателя.
- Функция на филтъра: Основната функция на филтъра за газова фаза е да задържа и пречисти всякакви замърсители, които могат да се намерят в газовата фаза на горивото. Това включва твърди частици, като например прах, ръжда или други малки частици, както и влага и други нечистотии.
- Конструкция: Филтърът за газова фаза има обикновено метална или пластмасова обвивка и вътрешни филтърни елементи. Тези елементи могат да бъдат направени от специални материали, които имат висока ефективност на филтрация. Филтърът обикновено има вход и изход, през които газовата фаза на горивото влиза и излиза след филтрация.
- Принцип на работа: Газовата фаза на горивото се подава към входа на филтъра. Докато преминава през вътрешните филтърни елементи, те задържат и задържат твърдите частици и другите замърсители. Този процес осигурява почистената газова фаза на горивото да продължи към инжекционната система на двигателя.
- Замяна и поддръжка: Филтърът за газова фаза трябва да се заменя периодично, според указанията на производителя на системата....
Научете повече...
-
27-04-2023
Електромагнитен вентил за газова уредба
Електромагнитният вентил за газ е устройство, което контролира потока на газа, който се инжектира в двигателя на автомобила. Той се отваря и затваря автоматично в зависимост от сигнала, който получава от електронния контролер на газовата уредба.
Електромагнитният вентил за газ се състои от две главни части - електромагнитен актуатор и клапан. Електромагнитният актуатор използва електрически сигнал, за да създаде магнитно поле, което привлича клапана и го отваря. Когато електрическият сигнал се прекъсне, магнитното поле изчезва и клапанът се затваря от пружина.
При работата на газовата уредба, електронният контролер на газта изпраща сигнал към електромагнитния вентил за газ, който отваря клапана и позволява на газа да инжектира в двигателя на автомобила. Когато двигателят на автомобила спре, електронният контролер на газта спира изпращането на сигнали към електромагнитния вентил за газ, който затваря клапана и прекъсва потока на газа.
Електромагнитните вентили за газ обикновено имат малки размери, но могат да контролират големи потоци на газа. Те се използват във всички видове газови системи за автомобили и са надеждни и безопасни устройства за контролиране на потока на газа.
...
Научете повече...
-
03-02-2023
Основни компоненти на газовата уредба тип газов инжекцион
L.P.G. редуктор-изпарител; Електромагнитен вентил за газ; Сонда или мултиклапан; Филтър за газова фаза; Превключвател газ/бензин; Рейка за впръскване на газ; Компютър на газов инжекцион; Резервоар или бутилка за газ; Датчици на газов инжекцион;
Обновена: 03.03.2023
L.P.G. редуктор-изпарител:
За нормалната работа на двигателя, втечненият пропан-бутан в резервоара е необходимо предварително да се преобразува в газообразно състояние чрез изпаряване, и след това налягането му да се редуцира до определени стойности. Тези функции се изпълняват от редуктор-изпарителя, в който се съчетават един топлообменник и един едностепенен или двустепенен мембранен редуктор на налягане. Всеки редуктор-изпарител има пределна мощност която може да захранва, при някой марки е възможно да има и вграден електро клапан с филтър за твърди частици.
Електромагнитен вентил за газ:
Нормално затворен спирателен вентил, работещ на електромагнитен принцип и се командва с подаване на електрически сигнал. Монтира се на тръбопровода подаващ газово гориво към редуктора. Обикновенно е снабден и с филтър за твърди частици.
Сонда или мултиклапан:
Сондата или нивомера на бутилката, изпълнява основната функция да ограничава зареждане до определено ниво или 80% от обема на съда, също така индикира наличното количество газ в бутилката. Всяка сонда притежава...
Научете повече...