Търсите надежден сервиз за монтаж на газов инжекцион?
Ние от ЕВРОГАЗ 3000 ООД – Варна, сме специалисти от дълги години в монтирането, диагностиката и поддръжката на автомобилни газови уредби и автомобилни метанови уредби.
Свържете се с насПоследни статии от блога
Филтърът за газова фаза в газовите инжекционни системи е устройство, което има за цел да почисти газовата фаза на горивото,......
Научете повече...Електромагнитният вентил за газ е устройство, което контролира потока на газа, който се инжектира в двигателя на автомобила. Той се......
Научете повече...Най-простата инсталация за LPG се нарича 1-во поколение. Състои се от резервоар за съхранение на газ, тръби, захранващи го към......
Научете повече...Sangyong Musso 2.3 140hp газов инжекцион Zavoli бутилка 80 литра
— Монтаж на газов инжекцион / газова уредба - Sangyong
Изберете най-доброто за Вашия Sangyong
В ЕВРОГАЗ 3000 — Варна сме горди да Ви предложим професионален монтаж на газов инжекцион, специално предназначен за най-популярните модели на Sangyong. Нашите опитни специалисти са готови да превърнат Вашето шофиране в незабравимо удоволствие!
Качество на върхово ниво
Ние разбираме, че Вашият Sangyong заслужава само най-доброто, затова се стремим да предоставим газови инжекционни системи, които не само оптимизират Вашия автомобил, но също така гарантират ниски емисии и икономия на гориво. Нашите продукти са внимателно подбрани, за да осигурят безпроблемен монтаж и дълготрайна работа.
Професионално обслужване
Екипът ни от специалисти не само притежава богат опит в инсталацията на газов инжекцион, но и се отличава със стремеж към перфекционизъм. Ние гарантираме, че Вашият автомобил - Sangyong ще бъде обработен с внимание и грижа, за да получите оптимални резултати от вашия нов инжекцион.
Редица компании предлагат комплекти, които включват всички необходими части за извършване на преобразуването. Ние в ЕВРОГАЗ 3000 сме специалисти в монтажа на газови уредби и газови инжекциони вече над 20 години. Въпреки, че пропанът е много безопасен като автомобилно гориво ако системата не е инсталирана правилно може да има проблеми с безопасността за това не се доверявайте на съмнителни автосервизи.
Първата стъпка е изборът на резервоар. Повечето преобразувания са двугоривни, което означава, че няма да подменяте старата си горивна система, просто ще добавите втора. В резултат на това резервоарът за пропан ще заеме част от мястото за съхранение в колата ви, обикновено в багажника.
Газовите бутилки се предлагат под формата на "торпедо" или "поничка". Торпедните обикновено имат по-голям капацитет, но заемат повече място в колата ви. Резервоарите тип понички са проектирани да се поберат в отделението на резервната гума на вашия автомобил. Те са по-малки и ще трябва да пожертвате резервната си гума. В по-големите превозни средства можете да монтирате няколко газови бутилки за по-голям капацитет.
След като резервоарът (бутилката) е монтиран, точка за пълнене трябва да се пробие в каросерията на автомобила, обикновено близо до мястото за пълнене на бензин или в задната част на багажника. Идеалното място е това, което изисква минимални тръби за свързване към резервоара. Самите горивни тръбопроводи са медни тръби, които предлагат известна гъвкавост при прокарване на линиите. Резервоарът трябва да бъде свързан към точката за пълнене, а линиите също трябва да минават по долната страна на автомобила до двигателя.
На горивната линия между резервоара и двигателя трябва да бъде монтиран електромагнитен клапан (соленоид). Този клапан прекъсва потока на газ, когато колата работи на бензин и когато двигателят е изключен. Освен това има вграден филтър, който премахва всяка мръсотия, която може да има в горивото.
Следващият основен компонент се нарича регулатор, наричан още изпарител. Това устройство изпълнява една от функциите, които карбураторът изпълнява в бензинов двигател - използва топлина от охлаждащите течности на автомобила, за да изпари пропана в газова форма. Друга проверка на безопасността се извършва и при регулатора. Той включва електронна схема, която прекъсва притока на газ, ако двигателят спре. Регулаторът обикновено е по-малък от обикновен карбуратор, така че намирането на място за него в двигателното отделение не е проблем.
Другата част от функцията на регулатора се управлява от смесител, монтиран във всмукателния колектор. Смесителят взема информация от сензорите на автомобила или ECU и след това контролира количеството газ, което се влива в цилиндрите.
След това системата трябва да бъде свързана към електрическата система на автомобила, което позволява правилно автоматично превключване между пропан и бензин (заедно с монтиран на арматурното табло ръчен превключвател). Трябва да има връзки към ECU на автомобила, така че контролерът на двигателя да може да се регулира за различни настройки на горивото.
Автомобилите с електронна система за впръскване вероятно ще се нуждаят от електронен емулатор. Когато колата работи на газ, горивните инжектори няма да изпращат никаква информация към другите сензори в колата - това ще светне лампичката "проверете двигателя" и ще даде неправилни диагностични показания. Емулаторът фалшифицира правилните сигнали, за да може ECU да работи правилно.
Това са компонентите в най-общи линии, които се монтират при преобразуването на автомобил бензин - газ. Ако имате някакви въпроси свържете се с нас.